Philip K. Dick: Csúszkáló valóságok
Mi a közös a következő filmekben? Blade Runner (Szárnyas fejvadász), Minority Report (Különvélemény), Total Recall (Az emlékmás), Paycheck (A felejtés bére), Scanner Darkly (Kamera által homályosan). A megfejtés: Philip K. Dick. A rejtvény aktualitását pedig az adja, hogy az Agave Könyvek jóvoltából újabb magyar nyelvű Philip K. Dick kötettel gazdagodhatunk.

Philip K. Dick egyszerre volt ragyogó sci-fi író és látnok filozófus, aki elmélkedéseit fikcióba ágyazta. Miközben androidokról és virtuális valóságról, skizofrén prófétákról és amnéziás istenekről írt, fundamentális kérdésekkel is foglalkozott: Mi a valóság? Mi az ember? Ebben a kötetben változatos témák és hangulatok mutatják be érdeklődésének széles skáláját, önéletrajzokból, science fiction kritikákból és provokatív esszékből kapunk bepillantást egyedi gondolkodásmódjába. A szellemes, alapos és gondolatébresztő írások tovább gyarapítják Dick szellemi örökségét, és növelik hírnevét.
A több mint négyszáz oldalas könyv téma köré csoportosítva tartalmazza a szerző írásait. Az első részben az önéletrajzi írások, a második részben a science fiction-ről és a műfajjal kapcsolatos dolgokról olvashatunk.
A harmadik rész az ember a Fellegvárban című regénnyel kapcsolatos írásokat tartalmazza. Külön érdekessége e résznek, hogy nem csak azt tudhatjuk meg, Philip K. Dick tervezte a regény folytatását, hanem el is olvashatjuk a tervezett folytatás két elkészült fejezetét.
A negyedik rész cselekményvázlatokat és sztori ötleteket, az ötödik pedig esszéket és beszédeket tartalmaz.
Az utolsó fejezet címe: szemelvények az exegézisből.
Szerző: Philip K. Dick
Cím: Csúszkáló valóságok
Műfaj: sci-fi
Borítóár: 2980,- Ft
Terjedelem: 432 oldal
ISBN: 978 963 9868 65 6
EAN: 978 963 9868 65 6
Kötés: puhakötés ragasztva
Megjelenés: 2010. január 28.
További információ: Agave Könyvek
Blog: http://www.agavekonyvek.freeblog.hu/
Vásárlás: http://www.agavebolt.hu/









